TEST 10+ nejlepších VPN pro ČR 2024 – recenze, diskuze

Shrnutí: Možná koketujete s myšlenkou pořídit si VPN zdarma, ty placené ale nabízejí daleko lepší funkce i zabezpečení a nestojí přitom mnoho. Vybírejte především podle svých potřeb, ať už účelu, počtu a typu zařízení, případně zemí, kde chcete služeb využívat. Mnohé napoví recenze dalších zákazníků. 

Možná pro vás bude ten pravý CyberGhostVPN, jež jsem označil jako výběr redakce. Proč? Protože jde o velmi oblíbenou, prověřenou, spolehlivou a cenově dostupnou VPN, kterou si navíc můžete na 45 dní vyzkoušet zdarma.

Videorecenze

Vytvořili jsme pro vás video o nejlepších VPN.

 • Jako pátý se umístil VyprVPN
 • Na čtvrtém místě skončil PureVPN 
 • Jako třetí se umístil NordVPN
 • A druhý a naprosto nejpopulárnější je ExpressVPN
 • Výběr redakce: My bychom vám nejvíce doporučili první místo CyberGhostVPN, protože nabízí famózní poměr ceny a toho, co za ni dostanete.


Výběr redakce

CyberGhostvpn

Kdy vybrat CyberGhostvpn?

Pokud nemáte žádné zvláštní požadavky (například na vysoký počet připojitelných zařízení apod.), bude vám CyberGhostvpn nejspíš vyhovovat stejně jako milionům dalších uživatelů.

Orientační cena: od 2,03 € měsíčně


Další na zvážení

NordVPN

Kdy vybrat NordVPN?

Pokud je vaší prioritou rychlost, nejspíš pro vás bude ideální volbou NordVPN. 

Orientační cena: od 2,99 € měsíčně


Oblíbená volba

PureVPN

Kdy vybrat PureVPN?

Oceníte možnost napojení až 10 různých zařízení? PureVPN v tomto ohledu nemá konkurenci.

Orientační cena: od 1,33 $ měsíčně


Další na zvážení

VyprVPN

Kdy vybrat VyprVPN?

Jestliže se bojíte, že se v rozhraní VPN nebudete orientovat, jednoduchá VyprVPN by mohla vaše obavy rozptýlit.

Orientační cena: od 5,00 $ měsíčně

Vpn

A co se z článku dozvíte dále? Podívám se blíže i na další VPN, vysvětlím pár zásadních pojmů a přidám užitečné tipy k výběru.

Už se vám někdy stalo, že jste si chtěli například v zahraničí přes streamovací službu přehrát zápas nebo svůj oblíbený seriál, ale v dané zemi to nebylo možné?

Nebo vám vadí, kolik informací na sebe na internetu vlastně prozrazujete? Ve všech těchto případech (a mnoha dalších) se uživatelé obrací na pomoc k VPN. O co se jedná, proč jsou prospěšné a jakou vybrat? Pojďme se na to podívat!

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Termín VPN zkracuje slova “virtual private network” a jedná se o software, který svým uživatelům pomáhá zůstat ve světě internetu v anonymitě a také virtuálně měnit polohu. Co to znamená v praxi? Díky VPN zůstávají všechny vaše citlivé informace v bezpečí, můžete obcházet bloky streamovacích služeb jako Netflix či Amazon Prime Video a využívat této služby můžete na všech svých zařízeních, ať už preferujete notebook nebo třeba mobilní telefon. Například v Číně tak můžete navštěvovat zakázané sociální sítě a podobně.

Existuje hned několik důvodů, proč VPN lidé využívají. Ty hlavní jsou:

 • Zabezpečení na veřejných sítích – pokud využíváte veřejných připojení k wifi, stáváte se snadnějším terčem pro nejrůznější hackery. VPN však vaši IP adresu změní a zachová tak potřebné soukromí.
 • Ochrana dat – velké společnosti jako Google či Facebook využívají vaše data k tomu, aby je následně předaly obchodníkům, kteří na vás mohou cílit své reklamy. S VPN se sledování a prodeji vašich dat můžete vyhnout.
 • Nákupy – při nakupování online, zvlášť u obchodníků, které neznáte, se vám většinou nechce zadávat údaje o platebních kartách a podobně. I v tomto případě VPN pomůže.
 • Streamovací služby – díky VPN můžete sledovat své oblíbené seriály i v zemích, kde tento obsah není dostupný.
 • Obcházení cenzury – ať už jste v zemi, kde jsou zakázány sociální sítě, nebo je třeba máte zakázány ve škole či v práci, umožní vám VPN sledovat vše bez omezení.

Nejlepší VPN pro ČR

Vybrala jsem pro vás některé z nejoblíbenějších VPN v Česku i ve světě, abych vám trochu zjednodušila výběr.

 1. CyberGhost VPN
 2. NordVPN
 3. PureVPN
 4. VyprVPN
 5. IPVanish
 6. ExpressVPN
 7. PrivateVPN
 8. Hotspotshield
 9. ProtonVPN
 10. Avast SecureLine

1) CyberGhostvpn recenze

VPN s 45denní zkušební lhůtou

Kdy zvažovat CyberGostvpn?

Pokud nemáte žádné zvláštní požadavky (například na vysoký počet připojitelných zařízení apod.), bude vám CyberGhostvpn nejspíš vyhovovat stejně jako milionům dalších uživatelů.

Jestliže ale s VPN teprve začínáte a nevíte „kudy kam“, možná vám více sedne přehledná VyprVPN.

Proč jsem vybrala CyberGhostvpn?

Protože CyberGhostVPN rumunského poskytovatele stejně jako řada dalších neuchovává žádné záznamy, patří k těm velmi spolehlivým a nabízí nepřetržitou zákaznickou podporu. Ale kromě toho umí i něco navíc.

Automaticky chrání wi-fi sítě, najdeme tu i profil pro práci s torrenty, je kompatibilní s řadou zařízení, má více než 6 000 serverů v 91 zemích a zkušební režim zdarma tu získáte dokonce na 45 dní. A ani potom nebudete zklamáni – tato VPN totiž patří k těm cenově příznivějším.

Je něco, co neumí? Ano, podle aktuálních informací bohužel nefunguje v Číně.

Uživatelské recenze CyberGhostvpn

Jen na Trustpilot jsem k CyberGhost našla tisíce recenzí, takže se z nich dají vyvodit určité závěry. O lecčems vypovídá už skvělé celkové hodnocení 4,3. Co na ní lidé oceňují? Spolehlivost, snadnou orientaci v uživatelském prostředí, mnozí si pochvalují i poměr cena/výkon. Někteří dokonce zmiňují, že ačkoliv vyzkoušeli více různých VPN, tuto hodnotí jako nejlepší. Pár negativních komentářů zmiňuje někdy menší rychlost (podle jednoho hodnotícího se ale rychlost zvýšila poté, co přešel z trial na placenou verzi). 

Orientační cena: od 2,03 € měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

2) NordVPN recenze

Velmi populární VPN, kde můžete platit bitcoiny

Kdy zvažovat NordVPN?

Pokud je vaší prioritou rychlost, nejspíš pro vás bude ideální volbou NordVPN. 

Pravdou je, že si za ni ale něco málo připlatíte, například CyberGhostvpn vychází o něco levněji. 

Proč jsem vybrala NordVPN?

Protože NordVPN, jak může napovědět název, čerpá ze severských ideálů založených na jistotě, důvěře a inovacích. Hlavními benefity jsou v tomto případě vedle bezpečnosti především rychlost, zákaz logů, možnost výběru z více než 5000 serverů v 60 zemích, napojení až na 6 zařízení a nezklame ani cenou.

Platit se tu dá dokonce bitcoiny, což není úplně běžné. Počítat můžete s dobrou kompatibilitou, kdy si rozumí s naprostou většinou zařízení, nechybí ani nepřetržitá podpora 24/7. Najdete tu i celou řadu dalších, dodatečných funkcí, které můžete objevovat třeba v 30denním zkušebním bezplatném režimu.

Co zde může někomu chybět, jsou některé starší certifikáty zabezpečení.

Uživatelské recenze NordVPN

Vzhledem k oblíbenosti této VPN mě nepřekvapilo, že jsem našla tisíce recenzí uživatelů (např. na Trustpilot). A stejně tak nepřekvapí ani vysoké hodnocení služby nebo to, že jsou zákazníci nadšení z její rychlosti. Snadná orientace v uživatelském rozhraní, nápomocná podpora, bezpečnost, spousta služeb, to všechno si lidé pochvalují. Negativních recenzí je opravdu málo a týkají se především potíží s ukončením předplatného. Na všechny navíc společnost reaguje. 

Orientační cena: od 2,99 € měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

3) PureVPN recenze

Možnost připojení až 10 zařízení

Kdy zvažovat PureVPN?

Oceníte možnost napojení až 10 různých zařízení? PureVPN v tomto ohledu nemá konkurenci.

Jestliže si ale před nákupem rádi službu vyzkoušíte zdarma, tady neuspějete (CyberGhost ale například nabízí až 45denní trial verzi).

Proč jsem vybrala PureVPN?

Protože se služba PureVPN může v mnoha parametrech srovnávat s těmi nejlepšími konkurenty. Více než 6500 zabezpečených serverů ve více než 78 zemích, nepřetržitá podpora, tisíce IP adres, skvělá kompatibilita s většinou myslitelných zařízení, v žádném z těchto ohledů není pozadu. A k tomu nabízí i něco navíc. Na jeden účet můžete připojit až 10 zařízení, dalším příjemným bonusem je funkce Split Tunneling, která umožňuje nastavení různých parametrů pro rozličné aplikace.

Cenově se řadí k těm příznivějším. Nenajdete tu však možnost vyzkoušet si službu zdarma, “záplatou” v tomto případě však může být období 31 dní, po které garantují vrácení peněz v případě nespokojenosti.

Uživatelské recenze PureVPN

Stejně jako v případě konkurence ani u PureVPN není o recenze nouze. Trustpilot jich zaznamenal tisíce. A v naprosté většině jsou pozitivní, o čemž vypovídá i hodnocení 4,7. Lidé si ve velkém chválí nejen funkčnost, rychlost a splehlivost připojení, ale pějí ódy také na zákaznickou podporu, která jim rychle a ochotně pomohla s řešením nejrůznějších komplikací. Negativní hodnocení se vyskytují výjimečně, pár stížností se objevuje na to, že dochází k neavizovanému odstranění některých serverů. 

Orientační cena: od 1,33 $ měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

4) VyprVPN recenze

Dobrá volba i pro nováčky

Kdy zvažovat VyprVPN?

Jestliže se bojíte, že se v rozhraní VPN nebudete orientovat, jednoduchá VyprVPN by mohla vaše obavy rozptýlit.

Rychlostí se však zatím konkurenci nerovná, tou vyniká například NordVPN.

Proč jsem vybrala VyprVPN?

Protože VyprVPN však patří k těm, které jsou uživatelsky přívětivé i pro začátečníky. Dále vyniká také obrovským počtem IP adres, kterých má přes 300 000, takže riziko blokace je velmi nízké. Funguje také bez problémů v Číně. Kompatibilní je s celou řadou zařízení i aplikací, naráz však připojit můžete jen 5 zařízení.

Hlavním negativem je zde rychlost, která je o něco nižší, než nabízí konkurence. Avšak pokud připočítáme nízkou cenu, pro nováčky jde určitě o dobrou volbu.

Uživatelské recenze VyprVPN

Ve srovnání se svými konkurenty VyprVPN nevyniká tak skvělým hodnocením, jak jsem zjistila po pročtení recenzí na Google Play, App Store nebo Trustpilot. Přesto zde samozřejmě slova chvály najdeme, a to na dostupnost serverů, podporu, často je zmiňováno i skvělé fungování v Číně. Mezi negativy ale zákazníci vypichují především nízkou rychlost a nemožnost připojení k některým serverům, stížnosti padají i na vrub některých aktualizací. To by však ale měla společnost časem vychytat. 

Orientační cena: od 5,00 $ měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

5) IPVanish recenze

Velmi rychlá a propracovaná VPN

Proč jsem vybrala IPVanish?

Více než 40 tisíc IP adres, 850 serverů na více než 75 místech po celém světě, nepřetržitá podpora v případě potřeby, rychlost i pokročilé bezpečnostní funkce dělají z IPVanish variantu, kterou se také vyplatí při výběru VPN zvážit. Patří mezi ty, které o vás neuchovávají žádné záznamy, odblokuje Netflix, HBO Go a řadu dalších služeb. Windows, Android, Mac ani Linux nečiní v tomto případě potíže, vše si navíc můžete bezplatně vyzkoušet na 30 dní zdarma. Vedle toho umožňuje až 10 připojení zároveň.

Ačkoliv se najde pár drobností, které tato služba nezvládá, hlavním negativem zde zůstává cena, která patří k těm vyšším.

Orientační cena: od 3,99 $ měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

6) ExpressVPN recenze

Jedna z nejlépe hodnocených VPN vůbec

Proč jsem vybrala ExpressVPN?

Pokud byste hledali i další testy VPN, najdete ExpressVPN na prvních příčkách nejčastěji. A nutno říct, že právem. Patří nejen k nejpopulárnějším a nejznámějším, ale také těm nejkvalitnějším, nejrychlejším a nejbezpečnějším. Dalo by se zkrátka říct, že nabízí vše, co od služeb tohoto typu očekáváte.

Využívat tuto VPN můžete, ať už máte jakékoliv zařízení. Je kompatibilní s Macem, Windowsy, Androidy, iOS, Linuxem… Najdete zde 3000 serverů napříč celou planetou (konkrétně je to 94 zemí) a kdekoliv budete, můžete sledovat a využívat ty stránky, které zrovna chcete a potřebujete, bez omezení, ať už jde o Netflix či Spotify. K dispozici je vám více než 250 tisíc IP adres. Příjemným bonusem je 30 dní na vyzkoušení služby zdarma a také nepřetržitá podpora v případě potíží.

Nevýhody? Najdou se, ale mnoho jich není. Jednou z nich může být cena, pro některé začátečníky zase seznámení se se službou může být trochu trnitější.

Orientační cena: od 8,32 $ měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

7) PrivateVPN recenze

Podceňovaná a zajímavá VPN

Proč jsem vybrala PrivateVPN?

V souvislosti se švýcarskou PrivateVPN se můžeme často setkat se slovem “podceňovaná”. Nepatří k těm nejznámějším ani nejvyhledávanějším službám, ale podle mě za pozornost stojí. Dokáže odblokovat řadu streamovacích služeb, umožňuje až šest připojení najednou, patří k těm rychlejším, je kompatibilní s naprostou většinou zařízení, cenově je příznivá a nabízí 30denní garanci vrácení peněz.

Pro někoho by však mohl představovat nevýhodu menší počet serverů, kdy disponuje zhruba 150 servery v 62 zemích, což není ve srovnání s konkurencí, kdy jiné společnosti mají serverů tisíce, nijak oslnivé číslo.

Orientační cena: od 2,08 € měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

8) Hotspotshield recenze

VPN s oslnivou rychlostí

Proč jsem vybrala Hotshotshield?

Pokud chcete sledovat streamovací služby ve vysoké kvalitě, HotSpotShield je v tomto ohledu skvělou volbou. Vyniká skutečně vysokou rychlostí, jeho cena přitom patří k těm příznivějším. Ostatně, pokud nebudete spokojeni, můžete si nechat do 45 dnů vrátit peníze, což je také férová nabídka. Dále nabízí připojení k více než 1800 serverům na více než 115 místech po světě a spárovat ji můžete s 5 zařízeními.

Co se některým uživatelům na této službě až tak nelíbí, je sběr dat, kterých Hotspotshield shromažďuje o trochu víc než konkurence. Nejedná se však o nic dramatického, o vaše soukromí je i zde postaráno.

Orientační cena: od 7,99 $ měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

9) ProtonVPN recenze

Rostoucí VPN skvělá na streamování 

Proč jsem vybrala ProtonVPN?

Švýcarská služba ProtonVPN se dostává do popředí hlavně v poslední době díky četným vylepšením. Oblíbená je především pro své skvělé výsledky co se týče odblokování streamovacích služeb typu Netflix či Amazon Prime Video. Dalším bonusem je opravdu vysoká míra soukromí, ve Švýcarsku totiž mají v tomto ohledu jedny z nejpřísnějších zákonů. Zvládá i stahování torrentů a vše si můžete vyzkoušet s 30denní zárukou vrácení peněz.

Jako nevýhodu zde můžu zmínit vyšší cenu u propracovanějších tarifů, které logicky nabízejí ty nejzajímavější služby.

Orientační cena: od 4,99 € měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

10) Avast SecureLine recenze

Česká a rychlá VPN

Proč jsem vybrala Avast SecureLine?

Avast SecureLine patří k těm méně rozšířeným VPN, ale pokud je vaší prioritou rychlost, patrně se vyplatí ji nezavrhovat, v testech totiž vychází v tomto ohledu více než dobře. Jedná se o českou službu, takže může potěšit i tím. Funguje také s většinou běžných zařízení.

Fakt, že nepatří k těm nejpopulárnějším VPN, má ale i své důvody. 55 serverů v 34 zemích rozhodně nejsou nijak oslnivá čísla, dalším uživatelům by nemuselo vyhovovat ani předplatné. Přestože si můžete službu na 7 dní vyzkoušet zdarma, následně si musíte zakoupit minimálně roční plán, což je poměrně dlouhá doba.

Orientační cena: od 70 Kč měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat VPN

Zaujaly vás výhody, které VPN nabízí, a rádi byste si tuto službu pořídili? Zde je seznam věcí, které je dobré při výběru zvážit.

1) K čemu VPN potřebujete?

Ze všeho nejdříve si ujasněte účel, kvůli kterému si VPN pořizujete. Často cestujete a jde vám o sledování streamovacích služeb v zahraničí? Potřebujete připojit více zařízení? Nebo hledáte jen jednoduchou službu pro ochranu svých dat? To vše vám pomůže vybrat správně.


2) Pozor na kompatibilitu

Ačkoliv většina VPN si bez problémů rozumí s běžnými zařízeními typu Windows, Android, Mac či Linux, nemusí to být pravidlem, a je proto dobré si kompatibilitu ověřit.


3) Zvažte uživatelské rozhraní

Pokud jste ve světě techniky jako ryba ve vodě, nejspíš tento bod nemusíte řešit. Ale pokud patříte k nováčkům v této oblasti, vyberte si raději službu, která je uživatelsky přívětivá a jednoduchá.


4) Geografie hraje roli

Ne na všech místech na světě VPN fungují, některým dělá problémy například provoz v Číně. Jestliže se chystáte cestovat a službu využívat v zahraničí, ověřte si, že má vybraná VPN své servery v daném místě nebo poblíž.


5) Cena hraje roli

VPN se samozřejmě liší svou cenou a většinou platí, že čím dražší, tím propracovanější zkrátka služba je. Ušetřit můžete na tom, že si ji předplatíte na více měsíců dopředu. Většina poskytovatelů také nabízí možnost vyzkoušení zdarma nebo alespoň garantují vrácení peněz v případě nespokojenost.

Shrnutí: Podle čeho vybrat vhodnou VPN? Odpovězte si na následující otázky. 

✅ Nabízí VPN dostatečný počet serverů?ano
✅ Je VPN kompatibilní s vašimi zařízeními?ano
✅ Má VPN kvalitní zákaznickou podporu?ano
✅ Má VPN dobré recenze?ano

Často kladené otázky

Ano, VPN jsou v České republice (a mnoha dalších zemích) zcela legální a nemusíte se bát je používat (pokud samozřejmě vaše činnost na internetu není nelegální sama o sobě). Ovšem v zemích, jako je Čína, Rusko, Bělorusko, Írák, Omán nebo třeba Turecko, už je to složitější a tyto služby jsou zde zakázané.

VPN zdarma existují, ale stejně jako spousta dalších bezplatných věcí mají svá ale. Přítomné reklamy by se nejspíš daly zvládnout, ovšem co se týče dalších parametrů, nejspíš budete jejich nabídkou ve srovnání s placenými VPN zklamaní. Omezení pro počet zařízení, množství dat, počet míst, na kterých fungují… S tím vším je třeba počítat.

Výhody v případě VPN nad nevýhodami značně převažují, ale je fér je zmínit. Vedle toho, že jsou VPN, jak jsme již zmiňovali, v některých zemích nelegální, vám mohou nepatrně zpomalit připojení, některé weby se snaží uživatele VPN blokovat, je také třeba počítat s tím, že si za tyto služby zaplatíte a nemůžete se vždy stoprocentně spolehnout na to, že vás ochrání naprosto před všemi nezpečími.

4.2/5 - (18 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář