NordVPN: recenze, diskuze a zkušenosti 2024

Jak funguje a co nabízí společnost NordVPN? Co na ni říkají zákazníci a jak je to s cenami? A proč se může VPN hodit i vám?

Nordvpn

Zajímá vás problematika soukromí a záruky anonymity na internetu? Chcete se při brouzdání po sítích cítit bezpečně a nemít pocit, že je každé vaše kliknutí sledováno? Nebo vám třeba vadí, že nemůžete sledovat konkrétní filmy na streamovacích platformách jen proto, že nejsou přístupné pro vaši lokalitu? Pak byste se jistě měli zaobírat (a možná už zaobíráte, a právě proto jste začali číst tento článek) pořízením VPN. Ta může všechny tyto starosti vyřešit. Tentokrát se podíváme konkrétně na NordVPN a zjistíme, co vše nabízí a komu se vyplatí.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Co je VPN a proč ji používat?

VPN je zkratka, pod níž se skrývá virtuální soukromá síť (virtual private network). Zjednodušeně řečeno se jedná o nástroj, službu, zaručující bezpečný pohyb na internetu, a to hlavně co se soukromí a ochrany identity týče. Poskytovatel VPN se stane jakýmsi prostředníkem mezi vámi a stránkami a obsahem, které navštěvujete. Komunikace mezi vámi a VPN je šifrována, takže nikdo nebude schopen propojit vás s konkrétními daty, zjistit vaši IP adresu a případné další osobní informace. Ochrana soukromí před hackery, ale i před institucemi je proto důvod číslo jedna. Mnoho lidí pak ale VPN využívá také kvůli možnosti připojení na server v jakékoliv lokalitě, což jim umožňuje sledovat například obsah streamovacích platforem typu Netflix, HBO či Disney+, který by jinak nebyl v jejich zemi dostupný. 

Co je NordVPN?

Poskytovatelů VPN je mnoho, a tak je důležité správně vybrat. Konkrétně firma NordVPN vznikla roku 2012. Aktuálně patří mezi nejznámější a nejoblíbenější poskytovatele VPN, velkou oblibu získala hlavně u influencerů, slavných youtuberů a podobně, čímž se dostala do povědomí široké veřejnosti. Od původního nápadu dvou kamarádů – vytvoření bezpečné VPN – se firma NordVPN výrazně posunula. Spolu s řešeními VPN nyní poskytuje svým klientům a uživatelům také rozsáhlá a komplexní řešení zabezpečení internetu.

Funkce a parametry NordVPN

Funkce služby NordVPN závisí na tom, jakou formu předplatného zvolíte a jak obsáhlý balíček vám bude nejvíce vyhovovat. Připojit se však můžete k více než 5400 serverům z 60 zemí, na jednu licenci lze synchronizovat až 6 zařízení a na celou službu máte 30denní záruku. 

Data o uživatelích samozřejmě nejsou nikde uchovávána, vše je zaručeně anonymní. Součástí služby jsou i velmi důležité funkce Kill switch nebo Double VPN. 

Jak vypadá ceník NordVPN

Ceník kompletních služeb poskytovatele NordVPN najdete přehledně na jeho webových stránkách, vše je velmi jednoduché a transparentní. Na výběr máte ze tří variant – Complete, Plus a Standard. Ty se samozřejmě liší v komplexnosti služby a v tom, co vše pro klienta mohou udělat. Ta nejdražší varianta obsahuje nejen VPN, ale i malware ochranu, tracker a ad blocker, cross-platform password managera, data breach scanner a 1 TB cloudového úložiště. 

Všechny tři varianty pak vychází finančně rozdílně podle toho, zda si objednáte plán měsíční, roční nebo dvouletý. To znamená, že v nabídce najdete variantu za 3,49 eur měsíčně, ale taky za 14,49 eur měsíčně – záležet bude na kombinaci, kterou zvolíte. 

Jak vypadá uživatelské prostředí NordVPN 

S instalací ani nastavením byste neměli mít žádné problémy – alespoň tedy v případě, že nemáte problém s angličtinou. Jinak je vše intuitivní, jednoduché, uživatelsky přívětivé. Stačí stáhnout aplikaci odpovídající danému přístroji a přihlásit se zadáním přihlašovacích údajů. Pokud nejste žádný počítačový nadšenec a nechcete se v aplikaci příliš “hrabat”, pak všechna práce končí, už se rovnou můžete připojit a službu začít využívat. 

Pro zvídavější uživatele je pak k dispozici několik pokročilejších funkcí – například možnost Quick Connect pro připojení k nejrychlejšímu dostupnému serveru, připojování ke specializovaným serverům nebo pokročilé nastavení ve smyslu šablon, nouzového odpojení, děleného směrování či nastavení vlastní DNS a podobně. 

Jaké zabezpečení NordVPN nabízí?

V rámci zabezpečení patří NordVPN mezi opravdovou špičku, používá stejné šifrování, jakému důvěřuje i armáda. Všechna data jsou neustále průběžně mazána, takže nikde v žádném registru nezůstávají a sama společnost je nemůže nikomu poskytnout, i kdyby sebevíc chtěla. Pokud se v této problematice vyznáte, mohlo by vás zajímat, že NordVPN využívá tři druhy protokolů, a to OpenVPN, IKEv2 a NordLynx (patentovaná varianta přímo od NordVPN, která vylepšila ne úplně dokonalý protokol WireGuard).
Šíře zabezpečení vašich zařízení se může odvíjet i od zvoleného plánu. Zatímco Standard v podstatě jen nabízí VPN jako takovou a malware ochranu, Complete balíček už je plnohodnotnou ochranou. 

Rychlost a výkon NordVPN

Je to právě nadstandardně vysoká rychlost, na kterou tato společnost své klienty láká a kterou také vyzdvihují různí influenceři. Finální kvalita je ale vždy výsledkem několika faktorů. Na výběr máte z více než 5400 serverů v 60 zemích a čím je lokalita vzdálenější, tím pomalejší připojení bude. V porovnání s konkurencí se však dle recenzí dá bezpečně tvrdit, že NordVPN opravdu v rámci rychlosti vychází nejlépe a klienti jsou s ní velmi spokojeni. 

Kompatibilita NordVPN 

NordVPN funguje velice snadno přes aplikaci, na jejich webových stránkách najdete odkaz pro různá zařízení i prohlížeče – Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Chrome, Firefox, Edge… Zároveň firma uvádí konektivitu s televizí, Xboxem, Playstationem a dalšími zařízeními, která mají připojení k internetu. 

Zákaznická podpora NordVPN

NordVPN dokáže řešit i akutní problémy – zákaznická podpora je k dispozici v nonstop režimu 24/7. A to konkrétně skrze online chat. Případně je k dispozici e-mailový kontakt. Telefonicky bohužel poskytovatele kontaktovat nelze. Na většinu běžných otázek pak odpovídá stránka s FAQ. Pro některé české uživatele by mohl být problém chybějící čeština a česká lokalizace – což platí nejen pro webové stránky, ale právě i pro zákaznickou podporu. 

Co o NordVPN říkají uživatelé? 

NordVPN patří k jedněm z nejčastěji používaných a nejoblíbenějších VPN, recenzí a konkrétních zkušeností uživatelů tak naleznete opravdu více než dost. Pokud by se měly nějak shrnout, pak jsou veskrze velmi pozitivní, chválená je rychlost, spolehlivost, bezpečnost, ochota zákaznické podpory. NordVPN je zkrátka sázka na jistotu. Pokud už se někdy objevuje nějaká výtka, pak jsou to drobnosti jako komplikovanější torrentování, občas delší připojování na začátku nebo vyšší cena v případě měsíčních balíčků. 

Výhody a nevýhody NordVPN 

Nemáte čas probírat se dlouhými články, daty a zabývat se pojmy, kterým vlastně ani tolik nerozumíte? Nevadí, ušetříme vám čas – sestavili jsme jasné a stručné shrnutí hlavních výhod a nevýhod, abyste měli rozhodování ještě o něco snazší. Takže jak si NordVPN stojí?

Výhody:

  1. Vysoká rychlost a výkon, nesnižuje rychlost připojení
  2. Jednoduchá a přehledná aplikace
  3. Výběr z více typů balíčků služeb
  4. Spolehlivě bezpečné
  5. Při volbě delších předplatných lze výrazně ušetřit
  6. Spolehlivá a rychlá zákaznická podpora

Nevýhody:

  1. Kratší typy předplatného jsou poměrně drahé
  2. Lze připojit “jen” 6 zařízení – méně oproti konkurenci
  3. Chybí čeština a česká lokalizace 

Recenze NordVPN 

NordVPN je dobrá v tom, že nabízí poměrně komplexní služby – nejen VPN jako takovou, ale také ochranu proti malwaru, blokování reklam, skener úniku dat, ochranu hesel a cloudové úložiště. To vše samozřejmě závisí na vašich finančních možnostech, každý uživatel si může zvolit kombinaci služeb a délky plánu. 

Přívětivosti celého uživatelského prostředí v podstatě také není moc co vytknout – webové stránky jsou přehledné, aplikace je kompatibilní se všemi typy zařízení, která se připojují k internetu. Pokud vám jde opravdu jen o připojení se k VPN, tak je instalace a spuštění otázkou pár minut. Náročnější uživatelé se mohou podívat do nastavení a celou službu si nastavit opravdu hodně individuálně. Jedinou nevýhodou v této oblasti může být chybějící čeština. V případě nejasností je ale vždy k dispozici zákaznická podpora, a to skrze nonstop online chat. 

Ve srovnání s konkurencí by se dalo říci, že NordVPN patří ke špičce, co se kvality poskytovaných služeb týče. Poskytuje bezpečné, funkční, rychlé a výkonné řešení ochrany soukromí na internetu. Oproti jiným poskytovatelům má jen pár mínusů – na jedno předplatné se dá napárovat jen 6 zařízení, je trochu slabší při torrentování a pokud se nechcete zavázat k některému z delších předplatných, tak verze na měsíc vychází poměrně draho. 

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma NordVPN.

Demoverzi v pravém slova smyslu bohužel NordVPN nenabízí, má však 30denní záruku vrácení peněz, takže pokud si vše rozmyslíte, určitě můžete vše do měsíce vyřešit a zrušit. 

Takzvané nouzové odpojení je nástroj, který chrání vaše data v případě nečekaného výpadku VPN. NordVPN nabízí hned dvě varianty této funkce – odpojení celého internetu nebo odpojení jen vybraných aplikací.

Ano, samozřejmě je to jedna z hlavních výhod všech VPN. Konkrétně NordVPN zvládne přes 35 takovýchto platforem, a to včetně těch nejznámějších jako Netflix, Disney+, HBO Max, Amazon Prime Video a další.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)