4 způsoby, jak získat Adobe Photoshop zdarma (legálně v roce 2024)

Photoshop Zdarma

Pokud jde o grafické programy, je Adobe Photoshop pravděpodobně tím prvním, na který si vzpomeneme. Od jeho používání však řadu uživatelů brzdí vysoká cena. Co kdybychom vám ale řekli, že je možné získat Photoshop úplně zdarma? Zde jsou hned 4 tipy, jak na to.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

1) Využijte zkušební verzi Adobe Photoshop CC zdarma

Nejjednodušším způsobem, jak si užít na maximum všechny skvělé funkce Adobe Photoshop CC zdarma, je zkušební sedmidenní verze. Jedná se o plnou verzi se všemi funkcemi a díky ní si tak program “osaháte”, vyzkoušíte, co všechno umí, a zjistíte tak, zda se vám případná investice do něj vyplatí, nebo ne. Jak trial verzi získat?

 1. Otevřete si webové stránky Adobe.com/cz/, v sekci “Kreativita a design” vyhledejte program Photoshop a klikněte na tlačítko “Bezplatná zkušební verze”.
 2. Vyskočí vám okno s nabídkou plánů zahrnujících Photoshop, které mají svou verzi zdarma. Zvolte jeden z nich a pokračujte stisknutím tlačítka “Vyzkoušet”.
 3. Přejdete tím k zadání e-mailové adresy. Pokud se chystáte po 7 dnech pokračovat s placenou verzí, můžete si zde vybrat platební plán.
 4. V dalším kroku je třeba zadat údaje ke své platební kartě. Nebojte se, žádné peníze vám během zkušební doby strženy nebudou, je však třeba předplatné včas zrušit. Pokud byste náhodou zapomněli, ani tak se nemusíte s penězi loučit, Adobe vám totiž přidá pár dní, během nichž vám stržené peníze při zrušení předplatného vrátí.
 5. Po zadání těchto údajů si v případě, že jste novým uživatelem Adobe, v následujícím kroku zvolíte heslo a vytvoříte účet.
 6. Pak už stačí přejít do svého Adobe účtu a zkušební verzi Photoshopu si stáhnout.

Před instalací si ověřte, že váš počítač program zvládne. Jsou k němu zapotřebí alespoň 4 GB volného místa na pevném disku, 8 GB RAM, rozlišení 1280 x 800 a operační systém Windows 10 nebo macOS Mojave či novější.

Tip: Nechce se vám zadávat údaje ke své platební kartě nebo se bojíte, že zkušební verzi zapomenete včas zrušit? Můžete si nainstalovat trial verzi členství Creative Cloud, s níž získáte přístup k Adobe Photoshopu, Lightroomu a dalším aplikacím. Stačí k tomu jen zadat e-mailovou adresu, datum narození a svou zemi.

2) Stáhněte si verzi Adobe Photoshop CS2

Verze Adobe Photoshop CS2 sice nepatří k novinkám, ale když ji společnost nabídla na svých stránkách ke stažení zdarma, způsobila obrovskou vlnu zájmu. Stále se jedná o profesionální produkt, který spousta uživatelů ocení ať už při vytváření grafiky, úpravě fotek nebo tvorbě obrázků. Na webu Adobe jej aktuálně už nenajdete, ale ke stažení je k dispozici například zde.

3) Stáhněte si aplikaci Photoshop Express

Další možností, jak získat Photoshop zdarma, je jeho verze Express. Ta je určená pro mobilní telefony a umožňuje okamžité a rychlé úpravy pořízených fotografií. Pravda, množství funkcí je samozřejmě ve srovnání s klasickým Photoshopem okleštěné, ale i tak může být tento program pro řadu lidí zajímavý. Nechybí zde automatické opravy fotek, oblíbené filtry, odstraňování nedokonalostí, tvorba koláží ani spousta využitelných motivů a efektů. Aplikaci najdete ke stažení v Google Play a na App Store.

4) Využijte některou z bezplatných alternativ

Nevyhovuje vám ani jedna z výše zmíněných možností? Existují i další varianty, a těmi jsou podobné programy, které jsou kompletně zdarma. Nebude to sice přímo Photoshop, ale možná se tím vaše potřeby ohledně úpravy fotek kompletně vyřeší. Jaké stojí za pozornost?

Pokud máte zkušenosti s Photoshopem, nejspíš vás potěší program PhotoPea. Má totiž velmi podobné uživatelské rozhraní a zorientovat se v programu tak bude snadné. Napomůže k tomu i český jazyk, aplikace je totiž dílem českého studenta. PhotoPea se hodí jak pro úpravu fotek, tak i pro práci s grafikou a budete nadšeni možnostmi, které nabízí zcela zdarma.

Spoustu moderních motivů, šablon a grafických prvků nabízí online editor Canva. K dispozici je i jeho placená verze, ale i ta zdarma vám pomůže s vytvořením stylové pozvánky, příspěvku na sociální sítě nebo třeba při tvorbě koláží.

K Photoshopu bývá svými bohatými funkcemi připodobňován i program Gimp, s každou další aktualizací se mu pak podobá čím dál více. Jen s tím rozdílem, že je kompletně zdarma. Jak je to možné? Jedná se o open source program a může jej tak rozvíjet každý.

Pokud nepotřebujete profesionální úpravy, užitečným pomocníkem může být i Paint.net. Jedná se o nenáročný program, a to jak z hlediska uživatelského, tak i co se týče požadavků na operační systém. Nabízí však i zajímavé portfolio pluginů, kterými si můžete základní funkce rozšířit.

Recenze Adobe Photoshop

Skvělou reputaci a obrovskou oblíbenost mezi profesionály i nadšenci si Photoshop nevybudoval náhodou. Nabízí spoustu funkcí, které byste jinde hledali jen těžko, a v oblasti úpravy fotografií je takřka nedostižný. Ale umí toho i víc, ať už jde o tvorbu grafiky nebo digitální malování.

Skvělé nástroje pro retušování, spousta inteligentních funkcí, oslnivé efekty, práce s vrstvami – vaši kreativitu rozhodně brzdit nebude. Ale nic není jen růžové a i Photoshop má pár oblastí, na kterých by mohl zapracovat. Jednou z nich je například uživatelská přívětivost, kdy není snadné zorientovat se mezi všemi funkcemi. Pomyslnou kaňku na programu pak tvoří také cena, která je pro mnohé příliš vysoká.

Rizika pirátské verze Adobe Photoshop

Představa mít program, který stojí tisíce korun, k dispozici neomezeně a zdarma, je lákavá a spousta lidí tak hazarduje s myšlenkou si program stáhnout nelegálně. Proč to nedělat a jaké to může mít následky?

 • Nebezpečný malware

Spolu s nelegální verzí si můžete do počítače stáhnout i pár nechtěných věcí, jako je třeba malware. Ten vám může z počítače “krást” spousty informací včetně těch k vašim platebním kartám nebo třeba stahovat další škodlivé programy.

 • Návštěva nebezpečných webů

K tomu, abyste si pirátskou verzi stáhli, je často zapotřebí navštívit i webové stránky, které samy o sobě nejsou bezpečné a už ty znamenají pro váš počítač riziko.

 • Problémy s aplikací

Zatímco u placeného produktu máte k dispozici technickou podporu a máte tak jistotu, že vše bude fungovat jak má, u těch nelegálních musíte jen doufat. K dispozici také nemáte pravidelné aktualizace.

 • Zahráváte si se zákonem

Používání nelegálních programů není v pořádku ani z pohledu zákona a vystavujete se tak peněžitému, ale v závislosti na rozsahu činu i přísnějšímu trestu.

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Návodová videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

2 komentáře u „4 způsoby, jak získat Adobe Photoshop zdarma (legálně v roce 2024)“

 1. Dobrý den, děkuji za typy, je nějaká možnost, jak nainstalovat Photoshop CS2 do Windows 10 ? Soubor stažený v uvedeném odkazu bohužel nelze v mém počítači spustit a asi by to mohl být problém s kompatibilitou. Děku za případnou odpověš, Petra BV

  Odpovědět
  • Dobrý den Petro. Bohužel, jak píšu v článku, Photoshop CS2 je stará verze, která již Adobe není podporovaná, proto se mohou často vyskytovat potíže s kompatibilitou i funkčností. Pokud vám nefunguje soubor z odkazu, zkuste využít jinou stránku (třeba tuto https://www.techspot.com/downloads/3689-adobe-photoshop-cs2.html), která Photoshop CS2 nabízí ke stažení. V praxi je trošku škoda, že čím novější software, tím více pravděpodobnější je nekompatibilita se starou verzí Photoshopu CS2. Přeji úspěšné nainstalování. Daniel

   Odpovědět

Napsat komentář

4.8/5 - (13 votes)