3 způsoby, jak získat Adobe Premiere Pro zdarma a legálně v roce 2024

Premiere Pro Zdarma

Pokud hledáte program pro střih a úpravu videa, určitě jste někdy slyšeli o Adobe Premiere Pro. Tento nástroj si získal obrovskou oblibu mezi profesionály i laiky. Je totiž nenáročný na ovládání, a přitom můžete využívat ty nejlepší prvky pro úpravu videa. Cena Adobe Premiere Pro je vzhledem ke kvalitě přijatelná, ale možná vás překvapí, že pro úpravu svého videa můžete získat Adobe Premiere Pro zcela zdarma a legálně. Přečtěte si, jak na to.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

1) Využijte 7denní trial verzi Adobe Premiere Pro zdarma

Nikdo nekupuje rád zajíce v pytli a v Adobe toto moc dobře chápou. Nabízí tedy pro své zákazníky možnost software si legálně vyzkoušet. Sedmidenní zkušební lhůta vám plně postačí k tomu, abyste si nástroj osahali a rozhodli se, zda ho koupit, nebo nikoliv. Navíc, pokud hledáte program pro jednorázovou úpravu videa, tak sedm dní vám bude stačit určitě. Jak tedy postupovat, když chcete získat trial verzi Adobe Premiere Pro?

 1. Otevřete webové stránky Adobe.cz a najděte si program Premiere Pro v sekci Kreativita a Design.
 2. Zvolte tlačítko “Bezplatná zkušební verze.”
 3. Následuje stránka, na které si zvolíte, zda si chcete vyzkoušet pouze program Premiere Pro nebo celý Creative Cloud (celý balík aplikací včetně např. Photoshopu).
 4. Zvolte si Premiere Pro (nebo celý Creative Cloud, postup je v takovém případě stejný). Klikněte na “vyzkoušet.”
 5. Zadejte svůj e-mail. Pokud již účet u Adobe máte, zadejte e-mail, který se k tomu účtu pojí.
 6. Pokud nechcete od Adobe dostávat e-maily, zaškrtněte políčko “Nekontaktujte mě pomocí e-mailu.”
 7. Dále vás systém vyzve k zadání údajů z vaší platební karty. Nemusíte se bát, v průběhu zkušební doby vám žádné peníze nestrhne. Nastavte si do kalendáře připomenutí, abyste stihli členství včas zrušit.
 8. Pokud jste novým uživatelem, vyzve vás Adobe v následujícím kroku k zadání hesla k nově vytvořenému účtu.
 9. Následně si program stáhnete a nainstalujete podle pokynů na obrazovce.

Ujistěte se, že počítač, na který program instalujete, je dostatečně výkonný. Pro úspěšnou instalaci Adobe Premiere Pro potřebujete minimálně 10 GB volného místa na disku, 16 GB RAM (doporučuje se 32 GB), displej s rozlišením 1920×1080 a s podporou 32bit.

2) Stáhněte si bezplatnou aplikaci Premiere Rush 

Adobe nabízí také bezplatnou aplikaci, kterou můžete použít buď na mobilním telefonu s operačním systémem Android nebo iOS, nebo na svém desktopu. Adobe Premiere Rush obsahuje mnohem méně prvků, ale je také méně náročná na systém a úprava videa je s ní rychlejší a snadnější. Pokud nepatříte k profesionálům, bude vám jeho bezplatná verze stačit. Omezení oproti placené verzi zde sice jsou, ale i v bezplatné verzi s ní můžete zcela plnohodnotně pracovat po celou dobu. Stáhnout ji můžete třeba zde.

3) Využijte některou z bezplatných alternativ

Pokud vám ani jedna z výše uvedených možností nevyhovuje, nemusíte se fixovat na samotný Adobe Premiere Pro. Softwarů na střih a úpravu videa se na trhu nachází spousta a některé z nich i bezplatně nabízí skvělý uživatelský zážitek.

HitFilm patří k programům na úpravu videa, které mají dvě verze – bezplatnou a placenou. Ta bezplatná umožňuje opravdu plnohodnotnou úpravu videa. V bezplatné verzi můžete exportovat neomezené množství videí do HD. Na tvorbu 4K videa si musíte pořídit placenou verzi. V bezplatné verzi najdete také omezené množství zvukových efektů a hudby. Videa na YouTube můžete nahrávat přímo. Placená verze funguje v podobě měsíčního předplatného, které můžete kdykoliv zrušit. Nevýhodou programu jsou poměrně vysoké nároky na počítač.

Program CyberLink se skvěle hodí pro ty, kdo ve střižně začínají, ale především pro uživatele sociálních sítí. Už v bezplatné verzi nabízí mnoho efektů a prvků, které jinde nenajdete. Navíc pracuje velmi svižně a hodí se tedy i pro méně výkonné stroje. Bezplatná verze Power Director Essentials sice obsahuje výrazná omezení, ale pro jednoduchou a rychlou editaci postačí. 

Tento profesionální systém je zcela zdarma v případě, že ve svých videích strpíte vodoznak společnosti. Jiná omezení potom free verze nemá. Obsahuje rozsáhlou kolekci hudby, kterou můžete ve videích použít, aniž by vám YouTube hrozilo hláškou o porušení autorských práv. Používání programu je zcela intuitivní. Pokročilejším uživatelům ale budou některé prvky chybět i ve verzi placené. Ti asi sáhnou po něčem jiném. 

VideoPad patří k programům, které se používají velmi snadno a nepotřebujete jako začátečníci studovat zdlouhavé manuály. Stejně jako například CyberLink umožňuje přímo z programu nahrávat video na YouTube nebo třeba na sociální sítě. Verze zdarma bude plně dostačovat laikům a autorům domácích videí. Profesionálové ale sáhnou asi raději po více propracované placené verzi.

DaVinci Resolve patří mezi nejlepší programy na úpravu videa. Vzhledem k pokročilým funkcím ho budou rádi využívat především profesionálové. Dále potěší každého, kdo si rád hraje s barvami a s obrazem. Jedná se o Freeware, takže vše je zde zdarma. Jedinou nevýhodou DaVinci Resolve je právě to množství funkcí. Pro začátečníka může být lehce matoucí a bude chvíli trvat, než se s programem sžije.

Recenze Adobe Premiere Pro

Nespornou výhodou Adobe Premiere Pro je, že vyhovuje každému. Začátečník se po krátkém seznámení s programem může hned pustit do práce a pokročilý editor najde dostatek funkcí. Můžete tak s programem postupně růst a stále vám bude stačit. Neztrácíte čas konvertováním videí, protože je vyexportuje ve všech možných formátech. Program nabízí i řadu přednastavení a vychytávek, které vám ulehčí práci.

Další výhodu představuje, že Adobe nabízí spoustu dalších programů pro vyjádření vaší digitální kreativity, například Photoshop. Veškerý software od jedné společnosti je tak vzájemně kompatibilní. Adobe sám nabízí tzv. Creative Cloud, kdy si předplatíte za výhodnou cenu celý balík služeb.

Rizika pirátské verze Adobe Premiere Pro

Stahování bezplatného softwaru láká. Nevěřte ale nikomu, kdo se zaklíná tím, že našel způsob, jak získat profesionální placený software, jako je Adobe Premiere Pro, zcela zdarma. Pokud sám výrobce na svých stránkách software zdarma nenabízí, pak se v takovém případě jedná o podvodníka, který předkládá pirátskou verzi. Je třeba se ptát, proč to daný člověk dělá, a při návštěvě takové stránky dbát zvýšené opatrnosti. Jaké důsledky pro vás může mít stahování nelegálního softwaru?

 • Stáhnete si malware místo hledaného softwaru

S nelegálním softwarem si do počítače můžete stáhnout různé množství virů, spywaru nebo jiného malware. Kromě zničení počítače vám tak hrozí třeba vybrání bankovního účtu nebo to, že se sami stanete šiřiteli malware a nebezpečím pro okolí. Žádný seriózní provozovatel webových stránek nelegální software nabízet nebude, protože by se vystavil nechtěné pozornosti ze strany orgánů činných v trestním řízení. A jedině serióznímu provozovateli můžete věřit, když tvrdí, že software ke stažení zkontroloval na přítomnost škodlivého obsahu.

 • Stáhnete si malware z podloudných stránek

Když stahujete pirátský obsah, nehrozí vám pouze to, že si místo něj nebo spolu s ním do počítače natáhnete škodlivý software. Viry a jiné nebezpečné programy se mohou vyskytovat také na stránkách, které nelegální programy nabízí ke stažení. Nebo na těch, které projdete při jeho hledání. Pohybujete se totiž v oblasti vysoce neseriózních provozovatelů, kteří právě často šířením malwaru vydělávají.

 • Bez updatů

Pokud si stáhnete upirátěný obsah, musíte se spokojit s verzí, kterou jste si stáhli. Neočekávejte žádné aktualizace. Přitom právě aktualizace často řeší chyby ve funkčnosti, která ta či ona verze obsahuje. Když si koupíte licenci na určité období, prodejce často adaptuje software na nové požadavky, například změnu formátu pro sociální sítě a podobně. Nelegální verze nic takového nenabízí.

 • Pohybujete se na hraně zákona

Stahováním nelegálního softwaru si také zahráváte se zákonem. Záleží pak na tom, k čemu daný software využíváte. Rozhodně je nelegální jakákoliv výdělečná činnost, kterou pomocí nelegálního softwaru vykonáváte. Pokud navíc stahujete nelegální software pomocí torrentů, tak zákon porušujete. Samotná podstata torrentu je v tom, že každý zároveň stahuje a zároveň sdílí už stažené pro další uživatele. A sdílení nelegálního softwaru je dokonce závažným trestným činem. Finanční a jiný postih se odvíjí od spáchané škody. Ve všech případech navíc zcela nelegální činnosti podporujete.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma Adobe Premiere Pro.

Po skončení lhůty pro zkušební verzi obvykle dostanete upozornění, zda chcete pokračovat s placenou verzí. Pokud předplatné zrušíte, ztratíte přístup k programu.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)