CyberGhost – recenze, diskuze a zkušenosti 2024

Jak funguje a co nabízí společnost CyberGhost? Jak jsou se službami spokojení její zákazníci a jak je to s cenami? A proč se může VPN hodit i vám?

Cyberghost

S rozvojem internetu a veškeré naší v podstatě každodenní aktivity na sítích se stále častěji skloňují pojmy jako bezpečnost, zásady ochrany osobních údajů, GDPR a právo na soukromí a anonymitu. V tom mohou hrát velkou roli právě VPN a na jednu z nich, CyberGhost, se dnes podíváme podrobněji. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Co je VPN a proč ji používat?

Ještě jste se problematikou VPN nezabývali a vlastně ani pořádně nevíte, k čemu je dobrá a jak funguje? Podívejme se alespoň na to nejpodstatnější.
Pod zkratkou VPN se v překladu skrývá virtuální privátní síť. Pokud vás zajímá technická stránka věci, na webu je nepřeberné množství podrobných článků. Pro běžného uživatele však stačí informace, že VPN chrání vaši identitu – polohu a IP adresu – a šifruje všechny přenosy. 

Její používání vám tak zajistí bezpečnost, a to jak v domácím prostředí, tak ale hlavně ve chvílích, kdy se připojujete na různé veřejné wifi sítě, což je mnohem více rizikové. Veškeré vaše online aktivity budou s VPN chráněné, soukromé. Tato ochrana pak mimo jiné ovlivňuje i cílení reklamy – pro algoritmy jste méně čitelní a méně vás tak ovlivní. 

Co je CyberGhost?

CyberGhost je jedním z možných poskytovatelů VPN. Je to rumunská společnost fungující již od roku 2011 a od dob svého založení si získala důvěru více než 38 milionů klientů. Patří mezi jednu z nejoblíbenějších VPN, a to hlavně díky své finanční dostupnosti. Na celém softwaru aktuálně pracuje kolem 70 IT odborníků se sídlem v Rumunsku a Německu. Jejich hlavním cílem je přispívat k internetové bezpečnosti, svobodné společnosti a internetu bez cenzury. Pokud se chcete dozvědět více informací, tato firma má nejen přehledné webové stránky, ale také sociální sítě. 

Funkce a parametry CyberGhost

Nabídka je obrovská – CyberGhost nabízí výběr z více než 100 míst v 91 zemích, celkově to znamená téměř 10 000 VPN serverů. Každý server je optimalizovaný na jinou aktivitu, naleznete tu proto optimální varianty pro streamování, torrentování i hraní online videoher. 

V rámci služeb si můžete dokoupit ještě dedikovanou IP, čímž se vyhnete blacklistům a geoblokacím. 

Jak vypadá ceník CyberGhost?

Cenově může CyberGhost vycházet velmi přívětivě. V případě předplatného na dva roky se můžete dostat až na cenu 2,19 € za měsíc. To je samozřejmě varianta s nejvýhodnější objemovou slevou, protože se zavazujete na delší dobu. V případě předplatného na půl roku vychází jeden měsíc na 6,99 € a koupě služby jen na měsíc pak stojí 11,99 €. 

Ještě lepšího zabezpečení pak lze dosáhnout v případě, že přikoupíte vlastní statickou a anonymní IP adresu, která dle varianty předplatného stojí od 4 do 5 € na měsíc ta ale není povinná. 

Ceník je velmi jednoduchý a je transparentně vyvěšený na webových stránkách. U každého produktu máte vypsáno, co a na jak dlouho zahrnuje, kolik ušetříte, a navíc máte k dispozici i záruku vrácení peněz. Opět dle zvolené varianty předplatného je záruka platná od 14 do 45 dnů. 

Jak vypadá uživatelské prostředí CyberGhost?

CyberGhost je velmi jednoduchá a uživatelsky přívětivá služba. Samotný nákup probíhá samozřejmě na webových stránkách. Po nákupu si aplikaci nainstalujete na zvolené zařízení (k dispozici je pro Windows, macOS, Android, iOS i Linux a dále pro TV či herní konzole) a pak už jen v dané aplikaci vybíráte servery, ke kterým se chcete připojit. U každého z nich lze sledovat počet uživatelů, zatížení i vzdálenost, což vám může usnadnit hledání té nejvýkonnější varianty. Jinak aplikace v podstatě nic dalšího neobsahuje, kromě nastavení a tipů. Vše je tak maximálně zjednodušené a efektivní. 

Jaké zabezpečení CyberGhost nabízí?

CyberGhost nabízí hned několik úrovní zabezpečení. V základu je to aktuálně nejvyšší dostupná úroveň 256bitového šifrování. Klíč, který společnost k šifrování používá, se pravidelně mění. CyberGhost má navíc přísné zásady o neuchovávání záznamů, takže žádná data nikde nekumulují. V rámci služby získáte ochranu proti úniku DNS a IP a vrstvu ochrany navíc při připojení k veřejné wifi. 

Aplikace je dále vybavena automatickým nouzovým odpojením při selhání sítě. V rámci bezpečnostních protokolů jsou na výběr hned tři. Pro ty, koho to nezajímá, je aplikace vybírá automaticky, v nastavení si však můžete zvolit svou preferovanou.
Dále můžete pracovat s blokováním reklam, ač zde jsou určité nedostatky oproti aplikacím, které se zaměřují přímo na to. 

Rychlost a výkon CyberGhost

Dle recenzí patří CyberGhost svou rychlostí ke špičce. Dle hodnocení se někdy trochu déle načítá, jakmile se však připojíte, tak je VPN stabilní a výkonná. Skrze VPN lze plnohodnotně hrát, streamovat, stahovat torrenty,…
Objevují se také zmínky, že ve finále záleží na zvoleném serveru. Některé jsou opravdu perfektní, jiné trochu pomalejší. To hodně souvisí se vzdáleností serveru – na vzdálenějších kontinentech je odezva logicky trochu opožděná a naopak – a dále se zvoleným protokolem. 

Kompatibilita CyberGhost 

Služeb CyberGhost můžete využít pro všechny standardní operační systémy i zařízení. To znamená konkrétně Windows, Mac, Linux, iOS a Android z těch klasických. V nabídce jsou ale i VPN pro chytrou TV, Android TV, Amazon Fire TV, Routery a další a také Playstation a Xbox v rámci herních konzolí. Chcete-li zabezpečit celou domácnost, nemusíte náklady násobit – na jedno předplatné se dá připojit až sedm různých zařízení. 

Zákaznická podpora CyberGhost

První dobrou zprávou je, že webové stránky CyberGhost mají českou lokalizaci – alespoň ve většině případů, po prokliknutí na některé detailnější informace je naleznete pouze v angličtině. To nejpodstatnější však překlad má. Na webu tak naleznete většinu informací a přehledné nejčastější otázky.
V případě konkrétních dotazů nebo problémů je možné se obrátit přímo na zákaznickou podporu. K dispozici je živý chat, který, dle informací v recenzích, odpovídá do pár minut. Telefonní číslo bohužel dostupné není. 

Co o CyberGhost říkají uživatelé? 

Zpětná vazba přímo od uživatelů je veskrze pozitivní. Služba je jednoduchá, efektivní, vše funguje tak, jak recenzenti očekávali. Chválí si, že je stabilní, rychlá, plní svou bezpečnostní funkci. Jen občas uživatelé narazili na vzdálenější server, který byl pomalejší. 

Jednou z výhod CyberGhost je jeho velká oblíbenost, je to tedy služba prověřená miliony uživatelů a autentických recenzí najdete opravdu hodně. 

Výhody a nevýhody CyberGhost 

Chcete shrnutí CyberGhost stručně a jednoduše? Sepsali jsme pro vás nejpodstatnější výhody a nevýhody do přehledného seznamu.

Výhody:

  1. Vysoká kompatibilita se všemi typy zařízení
  2. Záruka vrácení peněz
  3. U delšího předplatného výrazné slevy
  4. Nonstop zákaznická podpora v podobě živého chatu
  5. Připojení až pro 7 zařízení
  6. Spolehlivý nástroj pro zvýšení bezpečnosti a soukromí
  7. Ověřeno miliony uživatelů

Nevýhody:

  1. Někdy lze narazit na pomalejší servery
  2. V rámci zákaznické podpory chybí telefonní kontakt
  3. Webové stránky jsou v češtině jen částečně

Recenze CyberGhost 

Je na čase podívat se na CyberGhost trochu podrobněji. Pokud bychom měli CyberGhost někomu doporučit, pak je to služba vhodná pro běžné uživatele i firmy. Jejím hlavním přínosem je rozhodně garance bezpečného pohybu po sítích, ale oceníte i zábavnější stránku – možnost odblokování streamovacích služeb a jejich obsahu, který je přístupný jen v zahraničí. 

Nabídka je transparentní a přehledná, náklady vychází velice dobře zvláště v případě, že vám nedělá problém si službu předplatit na celé dva roky. K dispozici jsou ale samozřejmě i kratší varianty a případně i verze zkušební, která je zdarma dostupná 24 hodin. 

Samotná instalace a platforma jsou velmi jednoduché. Vše je založené na přehlednosti, intuitivním ovládání a efektivitě, nic sofistikovaného. Primární funkci tak plní spolehlivě. CyberGhost nabízí obrovské množství serverů, každý je optimalizovaný na trochu jinou aktivitu. 

V porovnání s konkurencí CyberGhost vede v ceně a kvalitě zabezpečení, na druhou stranu je trochu skoupý na počet zařízení, která lze na jedno předplatné připojit (maximálně 7). 

CyberGhost je jistota, kterou volí většina zájemců o spolehlivou VPN. Je určitě vždy dobré a důležité projít i konkurenci a zjistit, zda zrovna ve vašem případě nebude vhodnější něco jiného. Na druhou stranu s tímto poskytovatelem jen těžko uděláte chybu.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma CyberGhost.

Do určité míry ano – CyberGhost nabízí část svých produktů i zcela zdarma. Je to však varianta poměrně osekaná a určitě nezaručuje takovou bezpečnost a takový komfort jako ta placená.

Ano, společnost nabízí bezplatnou zkušební verzi na 24 hodin.

Ano, díky této VPN budete moci sledovat Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, Hulu, BBC iPlayer a další bez omezení vaší reálné lokality. Dostanete se proto i k filmům, které zde dostupné nejsou. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)